Topte sa, ale iba ak na to máte

Autor: Barbara Školoutová | 12.7.2012 o 21:35 | (upravené 12.7.2012 o 21:56) Karma článku: 7,68 | Prečítané:  1185x

Lenivo si ležím na svojej žltej osuške. Temer v spánku, slastne načúvam mohutným vlnám. "Niekto sa tam topí!" Hmmm, niekto sa topí, zopakuje sa v mojej slnkom oťapenej hlave. Niekto sa topí!

V momente som na nohách a s celou plážou sledujem záchrannú akciu. Mladá dievčina, taká bezmocná oproti obrovským vlnám, chvíľami mizne pod vodou, chvíľami bojuje. Starší pán robí, čo môže, aby sa k nej dostal. Na pár okamihov sa ozve moje hrdinské ja, ale potom uvážim svojich ani nie päťdesiat kíl a veľké vlny a radšej zachraňujem len mysľou.

Starší pán má evidentné problémy vytiahnuť dievča z vody, nuž mu na pomoc beží ďalší muž. Nesedí mi však jedna vec. Kde je, preboha, plavčík? Vežu má krásnu bielu, asi 70 metrov od miesta činu, vlajka tam visí,všetko ako z Baywatchu...

Prešla už hodná chvíľa, chlapi sa len pomaly približujú k brehu. Tretí dobrovoľník sa vrhá do vĺn a konečne to yvzerá na šťastný záver. Sú asi desať metrov od brehu, dievča už kráča po svojich, keď tu zrazu...Vidím teatrálne sa vlniace lano z plaváku a elegantnú šípku, v mysli mi znie tá Baywatch zvučka...Ó, áno, čierny Adonis sa predsa len rozhodol priložiť ruku k dielu..Trocha sa omočil a pobral naspäť do veže.

Zachranovať nebolo v jeho kompetencii, keďže dievčina sa netopila v "paid zone".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?