Bufetárka

Autor: Barbara Školoutová | 26.3.2012 o 18:00 | (upravené 26.3.2012 o 18:37) Karma článku: 11,97 | Prečítané:  1326x

Pod slovným spojením teta bufetárka si predstavím milú pani, ktorá mi so širokým úsmevom hojne nakladá nejakú bufetovú špecialitu a humorom jej vlastným komentuje okolité dianie.

Pri našej školskej bufetárke však táto definícia neplatí. Na našej škole je už, dovolím si tvrdiť, legendou. Avšak, nie pre jej neskonalú vľúdnosť a ochotu. Skôr sa vyznačuje schopnosťou dokonale pokaziť vašu, už aj tak školským prostredím nahlodanú, náladu. Nuž teda, tu je malá ukážka z manierov našej pani bufetárky:

Teta bufetárka za každých okolností drží bobríka mlčanlivosti. To znamená, že vy prídete na rad, ona na vás fľochne pohľadom (asi takým, že rýchlohovorčochcešleboťazabijem) a vy si vypýtate, čo by ste si teda dali. A teraz čakáte, že vám povie cenu. Lenže ona mlčí a natŕča ruku. Keď si kupujete jednu vec, to sa ešte dovtípite. Ale keď si náhodou z jej neskonale širokého sortimentu vyberiete viac, očakávate, že vám oznámi, koľko treba zaplatiť. Nie, ona aj tak mlčí. Nuž sa teda nesmelým hláskom spýtate, že koľko. A ona vybafne: "Máš to na nástenke!" Potom v rýchlosti rátate 0,37+0,53+0,70 a ešte sa tvári, že ju oberáte o životnú energiu.

Neviem, ako to v týchto podnikateľských kruhoch chodí, ale domnievam sa, že ráno si treba niečo priniesť do kasy, aby ste mali hneď zrána z čoho vydávať. No keď prídete ráno do bufetu a máte pri sebe len enormnú hotovosť tj. dve eurá, nepochodíte. "Nemám vydať!" Alebo keď sa naštve, že sa jej niekto po tretíkrát snaží zaplatiť päť eurovkou, vyhlási: "S tými päť eurovkami mi sem ani nechoďte!"

No a na záver dnešný horúci príklad donebavolajúcej ochoty našej tety bufetárky. Spolužiačka prišla do bufetu, že by si dala hotdog. Podotýkam, že v celom bufete bol len hotdog (a to je pondelok), presnejšie posledných päť. Vyslovila svoje želanie, na čo jej bufetárka odpovedala: "Teraz zohrievam štyri, piaty sa mi tam už nezmestí a potom idem vykladať tovar." Spolužiačka: "A to mi nemôžte ten jeden hotdog dať zohriať?" Bufetárka: "Nie, idem vykladať tovar!" Spolužiačke chvíľu trvalo kým sa spamätala z toho, že ona jej ten hotdog fakt nepredá a napokon utrúsila: "No ale takto moc nezarobíte...."

"Čo je teba do toho, čo ja zarobím a nezarobím....!!!!" (Po hodine sme tam boli znova a tovaru nikde)

Ale tety kuchárky máme veľmi zlaté.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?