(Ne)pripravená na VŠ?

Autor: Barbara Školoutová | 26.2.2012 o 16:27 | (upravené 26.2.2012 o 17:13) Karma článku: 6,24 | Prečítané:  1088x

Takisto ako mnohí iní maturanti, aj ja som si tento rok zaplatila prípravný kurz na príjimačky organizovaný Slovenským inštitútom vzdelávania. Samozrejme, vidina kvalitnej prípravy na testy bola lákavá, kurz nám mal poskytnúť všeobecný prehľad a mal nás pripraviť na to, čo nás na prijímacích pohovoroch bude čakať.

Konkrétne ja som sa zúčastnila prípravy na masmediálnu a markentigovú komunikáciu a žurnalistiku. Bol to jeden kurz, keďže sa predpokladá, že test na tieto odbory bude rovnaký. Moja príprava sa tento víkend po dvanástich týždňoch skončila a sotva môžem povedať, že s vedomosťami, ktoré som nadobudla som schopná urobiť príjimačky.

Na väčšine filozofických fakúlt sa píše test zo všeobecného prehľadu, čo je pojem dosť obšírny. Preto som dúfala, že na nám na tomto kurze priblížia, čo si pod ním fakulty predstavujú. Propozície tomu aj nasvedčovali, mali sme si osvojiť základy ekonómie, práva, komunikácie, umenia, histórie a podobne. Každý týždeň sme mali iného prednášajúceho, ktorý sa venoval tej ktorej problematike. Bohužiaľ, z dvanástich prednášok mi pomohli možno štyri. Určite to nebola chyba prednášajúcich. Skôr si myslím, že zlyhala komunikácia medzi profesormi a inštitútom, nakoľko sa veľakrát stalo, že prednášajúci vlastne nevedel, čo má s nami prebrať. Tak preberal, čo sám uznal za vhodné,  boli to síce hodiny veľmi zaujímavé, plné príkladov aj zo života, avšak pre prijímacie pohovory nepoužiteľné. Nepoužiteľné preto, lebo na testoch sa vyskytujú hlavne otázky kedy, kde, kto a čo, jedným slovom fakty. A tých sa nám dostávalo pomerne málo. Zdalo sa mi, že určité témy sa ako keby opakovali a napríklad žurnalistiku som si vlastne vypočula na troch prednáškach. Organizácia takisto nebola príliš zvládnutá. Keď som sa spýtala, čo budeme mať nabudúce, pani z inštitútu mi povedala, že nevie, podľa toho, kto sa v týždni uvoľní.

Neviem, ako prebiehali ostatné kurzy, no tento môj považujem za vyhodené peniaze a neodporučila by som ho nikomu. Je pravda, že som si rozšírila obzory, avšak nie správnym smerom a na príprave na prijímačky budem ešte musieť popracovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?