Babky nabíjajú telefóny

Autor: Barbara Školoutová | 4.8.2011 o 17:21 | (upravené 4.8.2011 o 18:05) Karma článku: 10,49 | Prečítané:  1579x

To, že starší ľudia a výdobytky modernej techniky akosi nejdú dokopy je viac-menej známa skutočnosť. Nezazlievam im to, nevysmievam sa im, len sa nad tým občas milo pousmejem. Ako napríklad dnes.

Spolu s maminou sme sa vybrali navštíviť našu babičku do domova dôchodcov. Babička je už pár týždňov hrdou vlastníčkou dôchodcovského mobilu. To je ten, čo má len základné funkcie a veľké tlačidlá. Keď sme prišli, mobil bol tradične dobre ukrytý v šuplíku (šak by mi ho mohol bársdo zobrať) a vybitý.

-Babi, ten mobil máš vybitý, dám ti ho nabiť, dobre?- spustila mamina nahlas, aby babka dobre počula.

-Prosím vás, dievčatko, dáte nabiť aj mne?- ozvala sa babkina spolubývajúca a začala nám pred nosom šermovať svojím mobilom.

-A máte nabíjačku?- Na túto otázku babka reagovala spýtavým pohľadom, tak mama skúsila inak: -Takú tú čiernu šnúru...-

-Jáj, ale veď my sme to minule nabíjali naraz z jednej.- začala vysvetľovať babka a naša jej oduševnene pritakávala. Teraz sme sa na seba spýtavo pozreli my dve.

-To ste nemohli, veď máte iné koncovky.- Pri slove koncovky sa tentoraz začudovali obe babky, takže to moja stvoriteľka uzavrela so slovami: -Jednoducho potrebujete vlastnú nabíjačku, nemáte ju niekde schovanú? Skúste pozrieť ešte raz.-

Kým babka hľadala, poťažkala si, aká je to nuda, keď nemôže volať, naša babka si poťažkala na vysoký tlak a zrazu, voilá, oná čierna potvora sa predsa len našla. Dômyselne zabalená v sáčku. Zapojili sme, zapli sme a ono to chcelo pin kód.

-Aký máte pin kód?- spýtala sa mama srdečne a ja som na deväťdesiat percent vedela, aká bude odpoveď.

-Čo, kód?- Tušila som veru správne a začalo mi jemne dvíhať kútiky úst.

-Nemáte ho niekde napísaný?- zamiešala som sa do debaty. Po tom, čo babka začala diktovať akési telefónne číslo som usúdila, že tudy cesta nevede. -Ukáž, naťukám tam štyri nuly a stav sa, že to bude ono.- Nakoniec mi vyšiel druhý pokus. Štyri jednotky. Telefón sa víťazoslávne rozozvučal a už aj začali pípať správy. Pochopiteľne, samé zmeškané hovory.

-Janka to je vaša dcéra?-

-Áno, tej ideme volať!- Tak sme vytočili Janku, ale Janka bola mimo dosahu. Babičku to zamrzelo a mňa tiež.

-Nebojte, určite vám zavolá hneď ako bude môcť,- chlácholili sme ju.

Po chvíli sa naozaj ozvalo dlhoočakávané crrrrn a babička sa nadšene rozcupitala k telefónu. My sme sa pomaly rozlúčili a odchádzali s dobrým pocitom, že babky nabíjajú telefóny, volajú a nenudia sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?