Amigas

Autor: Barbara Školoutová | 1.6.2011 o 22:16 | (upravené 1.6.2011 o 23:12) Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1103x

Spojila ich španielčina. Lepšie povedané, túžba študovať tento krásny jazyk a veci s ním spojené. Je v tom však oveľa viac.

Spoznali sa v roku 2007, keď sa ako oplašené prváčky dostali spolu do triedy. Ťažko povedať, kedy presne medzi nimi vzniklo to puto. Puto priateľské, puto dievčenské, skrátka kedy začali byť viac ako spolužiačky. Vyvíjalo sa to postupne, myslím. Nie ako tie lacné priateľstvá, ktoré začnú jednou žúrkou a ďalšou tragikomicky skončia. O to pevnejšie sa toto priateľstvo neskôr ukázalo. Amigas začali byť k sebe čoraz úprimnejšie, nemali problém povedať si čokoľvek, pri červenom víne vedeli hodiny a hodiny rozoberať hoc aj celý svet. Radili si a pomáhali a aj keď tá druhá nemala práve naporúdzi rozumnú radu, aspoň sa vždy vypočuli. Aj to sa počíta. Skvele sa dopĺňali, veď aj boli ako jin a jang, jedna tmavovláska s hnedými očami, druhá modrooká svetlovláska.

Po čase nastal zlom. Ťažko identifikovateľná chyba, ktorá začala všetko nahlodávať. Rovnako pomaly, ako sa toto priateľstvo formovalo, tak isto sa aj začalo rozpadať. Amigas si to spočiatku nepripúšťali, bolo toho veľa, škola, iné záujmy. Samozrejme boli aj závažnejšie problémy, tie ale momentálne nie sú dôležité. Mysleli si, že časom sa to vráti do starých koľají. Čas ich ale v tejto situácii nepekne zradil a nič nevyriešil. A tak sa jedna druhej odcudzili. Natoľko, že amigas mlčali. Akoby pre seba už viac neexistovali. Počas toho si každá vytvorila vlastnú verziu príbehu o stroskotanom priateľstve. Netreba hádam zdôrazňovať, že boli diametrálne odlišné.

Raz to jang nevydržala a svojej jin napísala. Strhla sa hádka, zlá, škaredá a špinavá. Každá z nich urputne bojovala za svoju pravdu a vinu si pohadzovali ako horúci zemiak. Svoje priateľstvo potopili až na vzťahové dno, zdalo sa, že je koniec vínovým seansám. Našťastie, v pravý čas zatiahli záchrannú brzdu a dali si ešte šancu.

Stretli sa na ľadovej káve (ďalšia zo spoločných vášní). Keď konečne po toľkej dobe sedeli oproti sebe, tvárou v tvár, došli im slová a pochopili. A ľutovali. Razom sa z nich vyparili tie internetové hrdinky z predošlých dní. Uvedomili si, že nič nie je neriešiteľné a každá priznala svoj podiel viny. S pokorou. Dnes opäť pomaly budujú svoje priateľstvo, na zlé sa snažia zabudnúť a holdujú skôr vodke s džúsom.

(Venované JEJ)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?