Topte sa, ale iba ak na to máte

Autor: Barbara Školoutová | 12.7.2012 o 21:35 | (upravené 12.7.2012 o 21:56) Karma článku: 7,68 | Prečítané:  1157x

Lenivo si ležím na svojej žltej osuške. Temer v spánku, slastne načúvam mohutným vlnám. "Niekto sa tam topí!" Hmmm, niekto sa topí, zopakuje sa v mojej slnkom oťapenej hlave. Niekto sa topí!

V momente som na nohách a s celou plážou sledujem záchrannú akciu. Mladá dievčina, taká bezmocná oproti obrovským vlnám, chvíľami mizne pod vodou, chvíľami bojuje. Starší pán robí, čo môže, aby sa k nej dostal. Na pár okamihov sa ozve moje hrdinské ja, ale potom uvážim svojich ani nie päťdesiat kíl a veľké vlny a radšej zachraňujem len mysľou.

Starší pán má evidentné problémy vytiahnuť dievča z vody, nuž mu na pomoc beží ďalší muž. Nesedí mi však jedna vec. Kde je, preboha, plavčík? Vežu má krásnu bielu, asi 70 metrov od miesta činu, vlajka tam visí,všetko ako z Baywatchu...

Prešla už hodná chvíľa, chlapi sa len pomaly približujú k brehu. Tretí dobrovoľník sa vrhá do vĺn a konečne to yvzerá na šťastný záver. Sú asi desať metrov od brehu, dievča už kráča po svojich, keď tu zrazu...Vidím teatrálne sa vlniace lano z plaváku a elegantnú šípku, v mysli mi znie tá Baywatch zvučka...Ó, áno, čierny Adonis sa predsa len rozhodol priložiť ruku k dielu..Trocha sa omočil a pobral naspäť do veže.

Zachranovať nebolo v jeho kompetencii, keďže dievčina sa netopila v "paid zone".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?