Bufetárka

Autor: Barbara Školoutová | 26.3.2012 o 18:00 | (upravené 26.3.2012 o 18:37) Karma článku: 11,97 | Prečítané:  1313x

Pod slovným spojením teta bufetárka si predstavím milú pani, ktorá mi so širokým úsmevom hojne nakladá nejakú bufetovú špecialitu a humorom jej vlastným komentuje okolité dianie.

Pri našej školskej bufetárke však táto definícia neplatí. Na našej škole je už, dovolím si tvrdiť, legendou. Avšak, nie pre jej neskonalú vľúdnosť a ochotu. Skôr sa vyznačuje schopnosťou dokonale pokaziť vašu, už aj tak školským prostredím nahlodanú, náladu. Nuž teda, tu je malá ukážka z manierov našej pani bufetárky:

Teta bufetárka za každých okolností drží bobríka mlčanlivosti. To znamená, že vy prídete na rad, ona na vás fľochne pohľadom (asi takým, že rýchlohovorčochcešleboťazabijem) a vy si vypýtate, čo by ste si teda dali. A teraz čakáte, že vám povie cenu. Lenže ona mlčí a natŕča ruku. Keď si kupujete jednu vec, to sa ešte dovtípite. Ale keď si náhodou z jej neskonale širokého sortimentu vyberiete viac, očakávate, že vám oznámi, koľko treba zaplatiť. Nie, ona aj tak mlčí. Nuž sa teda nesmelým hláskom spýtate, že koľko. A ona vybafne: "Máš to na nástenke!" Potom v rýchlosti rátate 0,37+0,53+0,70 a ešte sa tvári, že ju oberáte o životnú energiu.

Neviem, ako to v týchto podnikateľských kruhoch chodí, ale domnievam sa, že ráno si treba niečo priniesť do kasy, aby ste mali hneď zrána z čoho vydávať. No keď prídete ráno do bufetu a máte pri sebe len enormnú hotovosť tj. dve eurá, nepochodíte. "Nemám vydať!" Alebo keď sa naštve, že sa jej niekto po tretíkrát snaží zaplatiť päť eurovkou, vyhlási: "S tými päť eurovkami mi sem ani nechoďte!"

No a na záver dnešný horúci príklad donebavolajúcej ochoty našej tety bufetárky. Spolužiačka prišla do bufetu, že by si dala hotdog. Podotýkam, že v celom bufete bol len hotdog (a to je pondelok), presnejšie posledných päť. Vyslovila svoje želanie, na čo jej bufetárka odpovedala: "Teraz zohrievam štyri, piaty sa mi tam už nezmestí a potom idem vykladať tovar." Spolužiačka: "A to mi nemôžte ten jeden hotdog dať zohriať?" Bufetárka: "Nie, idem vykladať tovar!" Spolužiačke chvíľu trvalo kým sa spamätala z toho, že ona jej ten hotdog fakt nepredá a napokon utrúsila: "No ale takto moc nezarobíte...."

"Čo je teba do toho, čo ja zarobím a nezarobím....!!!!" (Po hodine sme tam boli znova a tovaru nikde)

Ale tety kuchárky máme veľmi zlaté.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?